09183752529

معافیت سهم بیمه کارفرمای کارگاه های کشاورزی نظام صنفی

بموجب بند 92 قانون بودجه 1392 کل کشور : کارگاه‌های کشاورزی مشمول نظام صنفی کشاورزان از پرداخت سهم بیمه معاف هستند

با تمدید بند 100 قانون بودجه 1390 و به موجب بند 91 قانون بودجه 1392 کل کشور، تمامی کارگاه های کشاورزی مشمول نظام صنفی کشاورزان، در شمول قانون معافیت از پرداخت سهم بیمه کارفرمایانی که حداکثر پنج نفر کارگر دارند قرار می گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام صنفی کشاورزی ایران، در بند 91 قانون بودجه 92 کل کشور چنین آمده است: کارگاههای کشاورزی مشمول نظام صنفی کشاورزان، در شمول قانون معافیت از پرداخت سهم بیمه کارفرمایانی که حداکثر پنج نفر کارگر دارند مصوب 16/12/1361 و اصلاحات بعدی آن است. آیین‌نامه اجرای قانون مذکور توسط وزارت جهاد کشاورزی و صندوق تأمین اجتماعی به تصویب رسید.


اطلاعیه مهم توانیر کشور در مورد پروانه نظام صنفیاطلاعیه مهم

بنابر اطلاعیه جدید و مهم توانیر کشور، نظام های صنفی کارهای کشاورزی مرجع مجاز صدور مجوز فعالیت و بهره برداری برای کلیه فعالیت های کشاورزی شناخته شدند.

  به گزارش وبلاگ نظام صنفی کارهای کشاورزی،شرکت توانیر (مدیریت تولید انتقال و توزیع نیروی برق ) طی اطلاعیه ای خطاب به کلیه شرکت های برق منطقه ای و توزیع نیروی برق در کشور اعلام داشت: با توجه به اعلام وزارت جهاد کشاورزی، علاوه بر معاونت های تخصصی آن وزارت و سازمان جهاد کشاورزی استان ها، نظام صنفی کارهای کشاورزی نیز مرجع مجاز صدور مجوز فعالیت و بهره برداری برای کلیه فعالیت های می باشد. همچنین مجوزهای صادره توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان ها برای فعالیت گلخانه ها و واحدهای پرورش قارچ خوراکی معتبر است. بدیهی است اعمال تعرفه از زمان ارائه مجوز معتبر و در صورت تطابق مجوز با نوع فعالیت در محل مربوطه امکانپذیر می باشد.

خبرگزاری مهر، پروانه نظام صنفی معتبر است

سنندج - خبرگزاری مهر: رئیس جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: ساماندهی فعالیت های بخش کشاورزی در چارچوب وظایف و کارکردهای شورای صنفی کشاورزی ضروری است.


به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم حسن نژاد شامگاه یکشنبه در جلسه شورای نظام صنفی کشاورزان استان کردستان اظهار داشت: نظام صنفی کشاورزی براساس قانون بهره وری در شهرستان ها و استان های کشور تشکیل شده است و مهمترین کارکرد نظام صنفی کشاورزی هویت بخشیدن به فعالیت های کشاورزی است و شورای صنفی کشاورزی ساماندهی فعالیت های کشاورزی را بر عهده دارد.
وی با اشاره به درخواست کارت سوخت ماشین آلات کشاورزی از سوی کشاورزان افزود: صدور کارت سوخت برای ماشین آلات کشاورزی مستلزم شماره گذاری است که این امر در حال پیگیری است.
رئیس جهاد کشاورزی کردستان ادامه داد: حواله سوخت ماشین آلات کشاورزی در چندین مرحله برای کشاورزان صادر می شود که یکی از خواسته های کشاورزان دریافت یک مرحله ای این حواله ها است.
پروانه نظام صنفی کشاورزی معتبر است
حسن نژاد در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: پروانه صادر شده از سوی نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی را کاملا معتبر، قابل استناد و مورد قبول این سازمان است.
وی یادآور شد:  سازمانجهاد کشاورزی تنها برای تعدادی از فعالیت های بخش کشاورزی و دامداری از جمله مرغداری ها، مجتمع های گلخانه ای و یا مجتمع های پرورش گاو پروانه فعالیت صادر می کند و بهره برداران جزء این بخش فاقد هرگونه پروانه فعالیت هستند.
رئیس جهاد کشاورزی کردستان گفت: نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی براساس قانونبرای تمام بهره برداران این دو بخش پروانه معتبر فعالیت صادر می کند و بانک ها و دستگاه های مرتبط نیز باید این پروانه را معیار و ملاک ارائه خدمات قرار دهند.
حسن نژاد با تاکید بربه رسمیت شناختن پروانه صنفی کشاورزان از سوی بانک کشاورزی برای اعطای تسهیلات به متقاضیان، افزود: پروانه بهره برداری منافاتی با پروانه صنفی ندارد.
وی یکی از نیازهای بهره برداران بخش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان را تسهیلات بانکی دانست و از بانک ها خواست براساس پروانه نظام صنفی به فعالان این بخش تسهیلات اعطا کنند.
پروانه نظام صنفی کشاورزی معتبر و قابل استناد است

پروانه نظام صنفی کشاورزی و بهره برداری معتبر و قابل استناد است

سنندج - رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: پروانه صادر شده از سوی نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی را کاملا معتبر، قابل استناد و مورد قبول این سازمان دانست.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد ابراهیم حسن نژاد شامگاه یکشنبه در دیدار اعضای هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان با استاندار در سنندج، افزود: سازمان جهاد کشاورزی تنها برای برخی از فعالیت های بخش کشاورزی ودامداری از جمله مرغداری ها، مجتمع های گلخانه ای و یا مجتمع های پرورش گاو پروانه فعالیت صادر می کند و بهره بردارانجزء این بخش فاقد هرگونه پروانه فعالیت هستند.

وی گفت: نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی براساس قانون برای تمام بهره برداران این دو بخش پروانه معتبر فعالیت صادرمی کند و بانک ها و دستگاه های مرتبط نیز باید این پروانه را معیار و ملاک ارائه خدمات قرار دهند.

وی یکی از نیازهای بهره برداران بخش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان را تسهیلات بانکی دانست و از بانک ها خواستبراساس پروانه نظام صنفی به فعالان این بخش تسهیلات اعطا کنند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان در ادامه یکی از وظایف و کارکردهای شورای صنفی کشاورزی و منابع طبیعی را ساماندهی فعالیت های بخش کشاورزی دانست و گفت: نظام صنفی براساس قانون بهره وری در شهرستان ها و استان های کشور تشکیل شده است.

وی، مهم ترین کارکرد نظام صنفی کشاورزی را هویت بخشیدن به فعالیت های کشاورزی خواند و افزود: شورای صنفی کشاورزی ساماندهی فعالیت های کشاورزی را بر عهده دارد.

نامه وزیر دادگستری


                                                     


مساله معرفی قاضی برای هیات های بدوی و تجدیدنظر رسیدگی به تخلفات اعضای نظام های صنفی کشاورزی طی ملاقات روز هجدهم فروردین ماه جاری رئیس نظام صنفی کشاورزی کشور با وزیر دادگستری مورد پیگیری قرار گرفت.

به گزارش سامانه اطلاع رسانی نظام صنفی کشاورزی ایران، موسی رهنمایی رئیس نظام صنفی کشاورزی کشور با بیان این مطلب گفت: این جلسه پیرو اجرایی نمودن ماده 32 و 35 فصل هشتم آیین نامه اجرایی نظام صنفی كشاورزی و مکاتبه سیدمرتضی بختیاری وزیر دادگستری کشور با حجت الاسلام رئیسی معاون رئیس قوه قضاییه مبنی بر عضویت روسای دادگستری شهرستان ها در هیات بدوی و تجدیدنظر رسیدگی به تخلفات اعضای نظام صنفی کشاورزی تشکیل شد.

گفتنی است هیات تجدید نظر سه عضو دارد که شامل رییس دادگستری یا نماینده وی، مدیر جهاد کشاورزی یا نماینده وی و نماینده نظام صنفی کشاورزی است. هیات بدوی نیز شامل نماینده جهاد کشاورزی، نماینده دادگستری به حکم رئیس قوه قضاییه و نماینده نظام صنفی کشاورزی است که ضمن رسیدگی دقیق تر به هر پرونده متخلف یا شاکیان می توانند حدود قانونی را با نظر قوه قضایی اجرا کنند و اجرای حکم آن جنبه قانونی دارد.

آمار بازدیدکنندگان سایت

3033255
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
9252
20363
69549
2814101
393573
312909
3033255

آی‌پی شما: 54.167.29.208
امروز: چهارشنب، 02 اسفند 1396 - ساعت: 11:12:18

درباره ما

مدیر سایت: عبدالله فرجی

ایران - کردستان

09183752529

تلگرام مدیریت

admin@nsk-kurdistan.com

abdollahfaraji35@yahoo.com

تنظیمات فریم ورک

رنگ پیش فرض قالب را انتخاب نمایید:

فونت گوگل

منو فونت
بدنه فونت
عنوان فونت

بدنه

رنگ پس زمینه
کد رنگ
لینک رنگ ها
تصویر پس زمینه

عنوان وراپر

رنگ پس زمینه
عنوان ماژول ها
کد رنگ
لینک رنگ ها
تصویر پس زمینه

منو وراپر

رنگ پس زمینه
عنوان ماژول ها
کد رنگ
لینک رنگ ها
تصویر پس زمینه

وراپر اصلی

رنگ پس زمینه
عنوان ماژول ها
کد رنگ
لینک رنگ ها
تصویر پس زمینه

درج وراپر

رنگ پس زمینه
عنوان ماژول ها
کد رنگ
لینک رنگ ها
تصویر پس زمینه

دکمه وراپر

رنگ پس زمینه
عنوان ماژول ها
کد رنگ
لینک رنگ ها
تصویر پس زمینه
رنگ پس زمینه
عنوان ماژول ها
کد رنگ
لینک رنگ ها
تصویر پس زمینه
 
Top of Page